Şerif Will Teasle, kasabasında başıboş dolaşan bir otostopçuyu tutukladığında korkunç bir olaylar dizisi başlattığını az da olsa fark etmiştir.

Stallone, karakterini bir kahramana dönüştürmeyi başarıyor. Bu yüzden bugün bile ölümsüz!

İlk Kan'ı onlar akıttı. Ben değil.

İlk Kan: Rambo vahşi bir filmdir. Savaşın kahramanlara neler yapabileceğini, insanları öldürmekten başka bir yetenekleri olmadığını, ayrıca inadın ve egonun sonuçlarına dair oluşabilecek en olumsuz senaryo olasılıklarını gösterir.

Elbette, bunun yanında tehlikeli silahlar ile ciddi şeyler yapabilecek havalı bir kahraman da gösterir.

John Rambo, Vietnam gazisi bu adam, küçük bir kasaba şerifi Will Teasle tarafından taciz edilince kontrolden çıkar. Eski bir yeşil bereli olduğu fark edilinceye kadar iş işten geçmiştir.

Şerifler bu genç adamı köşeye sıkıştırdığında tam bir ölüm makinesine dönüştüğünü anlamaları için bölgedeki silahlı personelin çoğunun hayatını kaybetmesi gerekecektir. Yardım için bölgeye görev komutanı Albay Trautman çağrılır. Kendi yetiştirdiği ölüm makinesini çok yakından tanıyan tecrübeli komutanın, yetkililere tek bir önerisi olacaktır: Daha fazla ceset torbası hazırlamak.

First Blood sert erkeklere hitap edecek şekilde abartılı bir film olabilir ancak Sly Stallone gerçekten Uzun yıllar hafızalarda yer edecek ikonik bir karakter yaratmayı başarıyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları