Buzul Çağ Dünya'ya hüküm sürmeye başlamıştır. Bu ıssız / korkunç Dünya'da bir başlarına olan hayvanlar, bir şekilde hayatta kalmanın yolunu aramaktadır.

Gerçek buz devri hiç komik değildi! Tam 100.000 yıl sürdü ve gezegendeki canlıların çoğunu dondurdu.

"Biz" diye bir şey yok.

20.000 yıl evvel, yaklaşmakta olan Buz Devri'nin tehlikelerinden kaçmak için tüm canlılar güneye göç etmek adına bir araya toplanır. Bazı karakterler aksine kuzeye gitmeye karar verir.

Manfred, bilinmeyen nedenlerden ötürü güneye göç etmemeye karar veren iri bir mamuttur. Kuzeye göç esnasında çok konuşan Sid, keskin dişli Diego ve terk edilmiş bir bebek ile tanışır.

Ice Age, sinemadaki dönüm noktalarından biridir. Geleneksel el çizimi canlandırma yerine tamamen bilgisayar ürünü görüntü kullanan bir filmdir. Filmin arkasındaki stüdyo Pixar ve yönetmen Chris Wedge, sadece 3D teknoloji yeniliklerine güvenmeksizin sunduğu olasılıklar konusunda her sinema seyircisini ikna eder.

Sahiden Ice Age'in çekiciliği, büyük oranda özgün karakterleri ve olay örgüsünden kaynaklanır -bol Miktarda kaliteli şaka içeren, basit fakat sıcak bir dostluk hikayesi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları