Eski bir Konfederasyon askeri olan Ethan Edwards, İç Savaş sonrası evine geri döner ve kardeşinin sınır bölgesindeki evinde kalır.

Ethan Edwards, elindeki Revolver marka silah ile Kızılderili cesedinin gözlerine ateş eder ki ruhu öbür dünyada da göremez olsun.

John Ford yapımı, The Searchers sayesinde John Wayne'in büyük çıkış yapmasıyla birlikte Western tarihinde en çok iz bırakan ortaklıklardan biri de doğmuş olur. Wayne'in sert ve umarsız erkeksiliğiyle Ford'un özgün aksiyon sekanslarını birleştiren bu film, Western'i B-Film statüsünden popüler kült statüsüne yükseltmiştir.

Pek çok film, Eski Batı'yı tehlikeli fakat geleneksel Amerikan değerlerine sahip suçlu kahramanların bulunduğu bir yer olarak sunan, dönemin romantik revizyonizmden yararlandı. Çöl Aslanı'nda her türlü kahramanlık, yerin ve zamanın acımasız gerçeklikleriyle doludur. Searchers 60'larda çekilecek daha sert ve acımasız Western'lerin habercisidir.

Let's go home, Debbie...

Çöl Aslanı, ailesi öldürüldükten sonra kaçırılan yeğeni Debbie'yi bulmak için yollara düşen bir Savaş Gazisi Ethan Edwards'ı takip ediyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları