Mekke; alkol, kölelik ve uyuşturucu gibi kötü alışkanlıkların etkisi altında bir şehirdir. Böyle karanlık bir çağda küçük bir mağaradan etrafa ışık yayılır.

İslamiyetin doğuşu ve yayılması hakkında özetleyici bir Epik.

Üç atlı bedevi çölde durup  vedalaşır ve her biri  faklı yöne  dağılır. İçlerinden biri Bizans'a, bir diğeri İskenderiye'ye ve  üçüncüsü  İran'a varır.  Her birinin krallara  okuduğu mektupta  İslam dinini kabul etmeleri ve Hz Muhammed'i son peygamber olarak kabul etmeleri gerektiği yazmaktadır.

Hz. Muhammed, 6.Yüzyıl'da cahiliye bölgesi olarak kabul edilen ve 300'den fazla tanrıya evsahipliği yapan Mekke şehrinde dünyaya geldi. 

Arap yarımadasının en büyük girişimlerinden ve en görkemli rizikolarından biri The Message. Belki O'Selznick Rüzgar Gibi Geçti'yi çektiğinden, ya da Titanic'in bütçesi 300 milyon dolara yaklaştığından beri, sinema böylesine bir çılgınlık görmedi. Toplam üç saatlik bu dev film, Sunni ve Şiia'ların kaygılarını bir kenara itip zamanında maddi ve manevi bir risk aldı.

İkra...

Film özellikle Hz.Muhammed'i değil, onunla yürüyen, onun için endişelenen, onu motive eden daha iyi olmasını isteyen onlarca insanı da merkeze alır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları