Alkolik bir boksör eskisinin oğlu Tom Conlon eski evine döner ve karma dövüş sporlarının bir arada bulunduğu büyük turnuva için babası tarafından hazırlanmaya başlar. Bu turnuva onu abisiyle karşı karşıya getirecektir.

Savaşçı dünyanın en hızlı büyüyen potansiyel sporu MMA hakkında duygusuz bir film.

Tanıdığın şeytan tanımadığın şeytandan iyidir.

Her sporun bir filmi, hatta filmleri var. Karma dövüş sanatlarına olan ilginin küresel alanda artması, sinematik an için zaman geldi demek. Daha önce düşük bütçeli MMA filmleri yapıldı; bunların en önemlisi David Mamet imzalı 'Kırmızı Kemer'. Ancak hiçbiri stratejik karma sanatı MMA'ın sağladığı enerji, şiddet ve nefreti yakalayamadı 'Savaşçı' bu boşluğu doldurmayı amaçlıyor.

En iyi dövüşçüler ve savaşçılarla dolu kısa cameolar ve daha da önemlisi bol miktarda gerçek dövüş teknikleri sayesinde 'Savaşçı' kafes sporu bağımlılarının favorisi haline gelecek. Peki ya diğer kişiler? Sadece iletişim sevmeyen sert erkekler için tasarlanmış bir film.

Tommy Riordon, alkol bağımlılığından yeni yeni kurtulmaya başlayan ve artık iyi bir Hristiyan olan babasını ziyaret eder. Babasının değiştiğine bir türlü inanamayan adam, ertesi gün daha evvel Pete isimli profesyonel dövüşçüyle dövüştükleri spor salonuna gider.

Genç Tommy bu kavgayı kazanmış, dövüşün videoları internete yüklenince de kısa sürede fenomen haline gelmiştir. Genç dövüşçü burada, kazananın 5 milyon dolar ödül elde ettiği Sparta Man isimli bir turnuvanın düzenlendiğini öğrenir. Tommy babasından turnuva için yardım ister. Çok sevilen spor filmi janrasının son dönemde verdiği en iyi örneklerden biri olan Warrior'un başrolünde yer alan Tom Hardy ve Nick Nolte, başarılı performanslarıyla göz dolduruyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları