Film, 20. yüzyılın başlarında yaşamış yazar Helen Keller'in gerçek hayat hikayesini anlattığı otobiyografik kitabı The Story of My Life'ın bir uyarlamasıdır.

Ona sözcüklerden bir kanat yapacağım bayan Nair, ona nasıl uçulacağını öğreteceğim.

İmkansız, ona öğretmediğim bir sözcüktür.

Michelle McNally, tüm dünyaya ve kadere meydan okuyan, görmeyen, duymayan ve konuşamayan genç bir kızdır.

Paul ve eşi Catherine, evlenmişler ve mutlu mesut bir yuva kurmuşlardır. Kısa süre sonra Michelle adını verdikleri güzeller güzeli bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir. Ancak ailenin mutlulukları uzun sürmez zira Michelle ne görebiliyor ne de duyabiliyordur. Anne baba kızlarını dış dünyanın etkilerinden ne kadar korumaya çalışırlarsa çalışsınlar küçük kız büyüdükçe hırçınlaşmaya başlar.

Catherine bir kez daha hamile kalır ve bir kız çocuğu daha dünyaya getirir. Bu sefer Paul, Michelle'i bir kliniğe kapatmak ister. Tam da bu günlerde ailenin hayatına Debraj adında özel bir eğitmen girer. Hem sağır hem kör hem de dilsiz olan Michelle'i eğitmeye gönüllü olur.

Debraj Sıhai, diğer eğitmenlerden oldukça farklı biridir. Kimsenin halini anlayamadığı, eğitilip herkes gibi hayatına devam etmesini mucize olarak gördükleri genç Michelle sihirli dokunuşlar ile sözcükler öğretmeye başlar. Kendi deyimiyle ona sözcüklerden bir kanat takıp uçmayı öğretir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları