Barfi, hem işitme hem de konuşma engelli bir gençtir... Shruti adında genç bir kıza aşık olur fakat Shruti'nin ailesi normal bir erkekle evlenip mutlu bir hayat kurmalarından yanadır.

Belki de bir gün tüm engellileri, kendi dünyalarını anlatırken göreceğiz.

Aşkın kelimelere ihtiyacı yok.

İşitme engelli Barfi ve otistik Jhilmil arasındaki sevgi hakkında birçok şeyi, sözlere ihtiyaç duymadan anlatıyor.

Klasik Batı müziği eşliğinde genç bir aktör, komik mimikler ve düz yüz ifadesiyle kameranın önünden geçer. Yalpalayarak yürüyen ve ağzından herhangi bir kelime çıkmayan bu genç Chaplin'in taklidini yapıyor gibi görünse de bu genç, sessiz filmin kahramanı Barfi'dir.

Küçük yaşta annesini kaybeden ve babası tarafından yetiştirilen Barfi, sağır ve dilsiz olarak doğmuş ancak hayat dolu ve son derece pozitif biri olarak büyümüştür. Aynı zamanda bir hayli haylaz olan Barfi'nin başı sık sık derde girmektedir. Kente taşınan Shruti, Ghosh isimli genç kadınla tanıştığında ise daha önce karşılaşmadığı duygularla tanışmaya başlar.

Barfi Kapoor, üç ay içerisinde başka biriyle evlenecek olan genç kıza ilk görüşte aşık olur. Shruti de zamanla ona karşı bir şeyler hissetmeye başlar. Ancak ortada büyük bir sorun vardır: Shruti, ailesi ve çevresi tarafından büyük tepkilere maruz kalacaktır. Ailesi kızlarının 'normal biriyle' evlenmelerini Ve normal bir hayat sürmesini istemektedir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları