Uzaydan 1960'lara doğru yol alan Arif, insan olma hayali kuran robot arkadaşını ve dünyayı karanlık bir gelecekten kurtaracaktır.

Robot 216'yı bu kadar fantastik kılan şey; kendimiz gibi sıradan insanların arasında yaşarken nasıl hissettirdiğidir.

Nostalji, güçlü bir ilaçtır. Son yirmi yılda çıkan filmlere ve Tv şovlarına sadece sıradan bir bakış bile, 60'lar ve 90'lar için bir nostalji havasını ortaya koyuyor, onlarca yıllık serileri taze tutan devam filmleri ve yeniden başlatmalarla eski duyguları yeniden canlandırıyor ve X, Y , Z kuşağı çocuklarını büyük perdeye çekiyor.

Cem Yılmaz'ın Arif v216 adı eseri, bilimkurgu-komedi alanında çığır açan GORA'nın devamı hayatın doğası ve insan olmanın ne anlam ifade ettiğine dair derin bir çalışmadır.

Robot 216, uzun yıllar insan olma hayali kurmaktadır.

Milyonlarca ışık yılı uzaklıktaki gezegeninden çok sevdiği eski dostu  'Arif'in yanına dünyaya gelir ve insan gibi yaşamaya başlar. Sıradan insanlar gibi hayat sürmeye çalışsa da farklı metalik görüntüsü insanların dikkatinden kaçmaz.

Modern Pinokyo masalı.

Yeni hayatına alışmaya çalıştığı bu esnada aşk da genç robotun kapısını çalmıştır."Robot" olduğunu Herkesten saklamaya çalışan 216 bunu maalesef başaramaz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları