İşçiler, çalıştıkları hayvanat bahçesini iflastan kurtarabilmek adına eşsiz güzelliğe sahip bir Leopar'ın cesedini saklamaya çalışır.

Nesli tükenmekte olan insan türlerinin sembolik hikayesi.

Güçlenen sermaye ve kapitalizmin artan gücüne karşı, artık dört bir yanda filmler yapılıyor ve bunlar en uzak kıt'alara ihraç ediliyor. Özellikle bu tür filmleri tanıtan ve lanse eden büyük festivallerin de katkılarıyla. İşte bizim filmimiz... Altın Portakal farklı bir bakış adlı saygın bölümünde gösterilip bütün dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Anadolu Leoparı.

Ankara'da yaşayan ellilerin'in sonunda, eşiyle yeni boşanmış, yıllardır kendini mesleğine adamış bir işkolik Fikret ve ölü bir Leopar'ın hikayesi. 

Nesli tükenmekte olan bir canlı gibi görünen Fikret, uzun yıllar Hayvanat Bahçe'si müdürüdür.Tabii ki değişim onun kapısını da çalar. Her toprak parçasının etiketlenip satılmaya başlandığı bir çağda, Bahçe'de satılma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Ankara Park satılıp yerine yeni eğlence parkı yapılması planlanmaktadır. Ancak bu satışın gerçekleşmesini engelleyecek tek prosedür ise koruma altında olan ihtiyar bir Anadolu Leoparı'nın yaşıyor olmasıdır.

Terapi gibi...

Emre Kayıs"ın ilk uzun metrajlı filmi, Fikret"in soyu tükenme tehdidi altında ki bir leopar"ın transferini sağlarken sergilediği bireysel tavır, hikayenin merkezini oluşturur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları