Bir yaz gecesi, bir uzay gemisi Tanner ailesinin garajına düşer ve 10 yıl sürecek bir fenomen böylelikle başlamış olur.

“- Ne Kedisi!” 

Alf hakkında bir şey bilmiyorsanız muhtemelen 80'li yıllarda değildiniz. 1986-1996 yılları arasında yayımlanan bu TV şovu sırasında hayatta olan herkes 'Yabancı Uzaylı' hakkında az çok bilgi sahibi olmuştur.

Alf yeryüzüne bir çarpışma sonrası gelir. Willie Tunner ve ailesi için sakin ve huzurlu bir akşamı seçen Alf, ailenin de kendisini benimsemesiyle ailede kalıcı bir yer edinir. Alf bilinen bir uzaylı gibi değildir. Tembel, obur ve evin kedisini yemeye uğraşması dışında sadece küçük bir oyuncak ayıya benzeyen uzaylı formudur.

1986'da NBC'ye girdikten kısa bir süre sonra Alf, oyuncak mağazalarında, tişörtlerde ve çocuk odalarında poster halinde duruyordu. Malmac gezegeni büyük patlaması sonrası dünyanın yörüngesine giren ve Gordon Shamway olarak kendini tanıtan Alf, gemisi ile birlikte Tannerların garajına girdikten sonra 80'lerin ilk uzaylı ev Stand-up'ını başlatır ve dünyanın dört bir tarafında azımsanmayacak bir kitleye sahip olur .

Alf seride genel olarak kedileri yemeye çalışan, bunu başaramadığı zamanlarda ise uzay mekiğini tamir etmekle uğraşan ve hayatta kalan diğer Malmec'li ile iletişim kurmaya çabalayan bir canlı olarak karşımıza çıkıyor.

Alf, ana karakterin normal ortamının dışına çıktığı ve üretken bir dünyada yaşamaya uyum sağlamaya çalışan aklı başında  bir şovdu. Devam ettiği sezonlar boyunca karakter, toplum çelişkilerini ve ikiyüzlülüklerini görebilen ve çocuksu, masum gözlerle modern topluma bakan sevimli ve maceraperest küçük tüylü bir uzaylıdır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları