Uzun yıllar süren evlilikleri aynı gün noktalanan Fikret ve Vokalist Solmaz komik bir tesadüf eseri tanışır. Solmaz'ın kızı Zeynep, Adana/'lı sevgilisiyle evlenmeye karar verince, Fikret baba rolünü oynamayı kabul eder.

Formulik doğası hem kelimenin tam anlamıyla hem de mecazi olarak, o kadar canlı ve renkli ki; ilk o göze çarpar. 

Aile Arasında'yı tanımlayabilmek için kullanılabilecek birçok kelime var, ama doğru görünen kelime Renkli. Sonuçta bu hem kome-drama özellikleri olan hem de birçok farklı Sosyo - Kültürel karakter sunumu için en mantıklı kelimedir. 

Yüzeyde mizahi diyaloglarıyla öne çıkıyor ve basit ama günümüzün bir parçası gibi davranıyor. Aile Bağları, boşanma, tanışma, farklılıklar, pembe yalanlar, önyargı ve sadakat hakkında söyleyecek çok şeyi olan bir yapım gibi. Film, romantik bir film değil aslında zaman zaman sevimli karakterlere sahip, parlak bir Gökkuşağı'nı andırıyor. 

Konu, nevrotik Fikret ve müzikhol vokalisti Solmaz tesadüf eseri bir Cafe'de aynı masaya oturur, bu hata  yaşanacak tüm maceraların habercisidir. Zeynep erkek arkadaşına ailesini farklı tanıtan genç bir kız olarak evlilik arifesindedir. Babasının bir Emniyet Müdürü olduğu bu hayali dünyanın, gerçeklikle çarpıştığı anda aslında elde gazinolarda, düğünlerde klarnet çalan ve sorumluluklardan bunalarak kaçmış bir baba profili bulunmaktadır. 

Gerçek babanın ilgisizliği sebebiyle damat tarafıyla Tanıştırılacak baba figürünü Fikret'in oynaması İstenir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları