Kanun kaçağı Wade yakalandığında Evans, bu azılı katili mahkemeye götürmeye gönüllü olur. 3:10 Yuma trenine canlı olarak teslim etmek üzere harekete geçtiklerinde bu ikili birbirlerine saygı duymaya başlar.

Bir erkek için neyin iyi, neyin kötü ve neyin çirkin olabileceğine dair detaylı bir psiko-drama.

Tanrı aşkına o, kuraklıktan bile daha fazla adam öldürdü.

Dan Evans, patlak veren İç Savaş'ın tek ayaklı savaş gazisidir. Karısı ona tam bir hayal kırıklığı gibi davranıyor, en büyük oğlu William onun korkak bir çiftçi olduğunu düşünüyor. Alacaklılar onu her gördükleri yerde hakaret ediyor. Doğa ana bile çiftçi Dan'e sırtını dönmüş, mahsulleri ve sığırları için gereken yağmuru vermeyi reddediyor.

Sadece küçük oğlu Marty, ona hayranlık duymakta çünkü İç Savaş'ın yarım bıraktığı babasının aile ve toplum için vasat bir varlık olduğunu fark edemeyecek yaşta. Bu aciz karakterin tersi, kanun kaçağı Ben Wade'dir. İki revolver tabanca taşıyan, acımasız bir katil,banka ve demiryolu soygunları gibi onlarca adi suçtan yargılanan sosyopat bir haydut.

James Mangold imzalı 3:10 Treni, bu iki zıt karakterin yollarını küçük bir kasabada birleştirir. Evans azılı bir katil olan Wade'in yakalanmasının ardından onu 3:10'da Yuma'ya kalkacak trene götürmeyi Kabul eder. Buna, kaybolan saygısını geri kazanmak için gönüllü olmuştur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları