Dünyamıza yaklaşık 30 yıl önce gelen uzaylılar Güney Afrika'da etrafı çevrili, sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı bir bölgede yaşamaya zorlanmaktadır.

Dünyayı ziyarete gelen ve bir toplama kampına mahkum edilen bir grup mülteci hakkında oldukça özgün bir bilim-kurgu.

Her insan anlamadığı şeyden korkar.

Yabancılar gezegenimizi ziyaret ederse insan ırkından etkileneceklerini mi düşünüyorsunuz? Ben aksine iğreneceklerini düşünüyorum. İçimizdeki nefretten, bencillikten, kıskançlıktan ve kendimiz gibi olmayanı yok etmemizden bahsetmiyorum; özellikle Youtube, Instagram ve nargile hakkında konuşuyorum. Gelişmiş bir ırkın yıldızların arasından çıkıp kendi ırkımızdan biriyle temas kurduğu o an, geri kalanımızın sıcak bir karşılama göstermek yerine -yıllar önce taş atan insanlar gibi- Iphone'larıyla selfie çekmeme ihtimali nedir?

#uzaylı #yabancı #istila

Üzerinde etiketlerle birlikte en yakın arkadaşlarımızın görebilmeleri adına her anı sayfalarımızda paylaşmanın ardından -daha fazla takipçi alabilmek adına- kim bir uzaylı görmek istemez ki?

"Biz" ve "Onlar"

Yasak Bölge 9, internet nesli için kurgusal bir istila filmidir. Yönetmen Neill Blomkap, ilk uzun metraj denemesi ile kendisini galaksiler arasındaki genişlik yerine küçük bir bölgeyle sınırlı bırakıyor. Röportajlar, haber sunumları, canlı yayın bağlantıları ve 7/24 haber peşinde koşan bir muhabirle uzaylı/insan ilişkisini ve ilk tanışmayı mercek altına alıyor. Peki bir istilacıyla tanışmaya hazır mısın?

Tamam her şey bir kurgu ama izlerken gerçek bir istila haberi izler gibi hissediyoruz. Eğer uzaylılar dünyayı ziyaret ederse onları bir araya toplayıp mülteci kamplarında tutacağımız teorisi, oldukça ilginç bir yaklaşım. Hele de insan türünün bu anlamlandıramadığı türe nükleer füzeler fırlatmadan evvel bilinmeyene cevap arayacak kadar sakin olduğunun ima edilmesi de başka ilginç bir yaklaşım.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları