Altın Küre ve Emmy adayı Adam Sandler'ın başrolünü üstlendiği suç ve drama filminde Sandler, zenginlere ve ünlülere satış yapan bir kuyumcu dükkanı sahibine hayat veriyor.

Uçan kuşa borcu olan bir adam... Tanıdık gelebilir!

New York'ta, mücevher ticaretinin döndüğü bir bölgede zengin ve ünlülere satış yapan kuyumcu sahibi Howard Ratner ile tanışın.

O tam bir pislik. Karısı Dorah için bir pislik. Kız arkadaşı Julia için bir pislik. Çocuklarına karşı bir pislik. Kendi çalışanlarına karşı bir pislik. Manhattan'ın arka sokaklarında müşterilerine sahte elmas sattığı için bir pislik. Kevin Garnett gibi ünlü bir basketçiye karşı bir pislik ve borcu olduğu herkese karşı tam bir pislik...

Başrolünde, kariyerini genellikle komedi filmleriyle şekillendiren Adam Sandler'ın yer aldığı film, dünya prömiyerini Toronto ve New York gibi önemli festivallerde yaptı. Festival yolculuğu sırasında hem eleştirmenlerin hem de sinemaseverlerin beğenisini kazanan film, geçtiğimiz hafta sınırlı sayıda kopyayla ABD'de vizyona girdi ve ilk hafta sonunda gişede sergilediği performansla A24'ün bugüne kadar en iyi açılış yapan filmi oldu.

Kıymetlimiss...

Hikaye, New York'un mücevher bölgesinde bir kuyumcu işleten Howard Ratner'ı konu alıyor. New York'ta karizmatik bir mücevher satıcısı olan Howard'ın eline, Etiyopya'dan gelen işlenmemiş bir opal taşı geçer; değeri bir milyon etmektedir. Bu taşı müzayedede satma peşindedir ancak bu taşı istediği fiyata satması hiç kolay olmayacaktır.

Aile hayatı zaten karışık olan Howard'ın bir yandan da tefeci olan kayın biraderine borcu vardır. Opal taşını sattığı zaman alacağı paraya güvenerek borcunu ödemesi gereken parayla bahis oynayan Howard, bir anda kendini çok karmaşık bir durumda bulacaktır. Hiçbir şey istediği gibi gitmeyen Howard, bir yandan kayın biraderi ile uğraşmak, bir yandan aile düzenini dengede tutmak bir yandan da işlerini yoluna koymak zorundadır. Ancak bütün bunları dengede tutmak onun için hiç kolay olmayacaktır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları