Kocasının ani kaybıyla hayatının en zorlu günlerini yaşayan Jessica, genç ve kendi halinde bir kadındır. Yalnızlığa ve kocasının artık hayatta olmadığı gerçeğine alışamayan genç kadın, uzaklaşmaya karar verir.

Kadınların kendilerini savunmasız hissettiklerinde yüzleşmeleri gereken korkuyu yönetmen bizlere aktarıyor.  

Direksiyon başında, saatte 120 km hızla ilerlerken dikiz aynasına her bakışınızda aynı arabayı fark etseniz ne yapardınız? Sizi mi takip ediyor? Bu yolda ikinizden başka hiç kimse yok, o gizemli kişi kim ve sizden ne istiyor?

Tek başına seyahat etmek ve aynı adam ile defalarca karşılaşmak korkunç bir tesadüftür. Yönetmen John Hyams gerilimi bir tık artırmak için bilindik klişeleri kullanarak harika bir iş çıkarmış.

Jessica, kocasının kaybı sonrasında yas tutan bir duldur. Eric'in yokluğuna alışmakta zorlanan genç kadın, acısının üstesinden gelebilmek için şehirden kaçmaya karar verir. Yeni bir hayat kurmaya çalışan Jessica, taşındığı şehirde gizemli bir adam tarafından kaçırılır. Kendisini doğanın ortasında izole bir kulübede kilitli bulan Jessica, buradan kaçmanın bir yolunu arar.

Hayatta kalma ve mecbur kaldığımız durum ile başa çıkma hikayesi olan Tek Başına, yılın en dikkat Edilmesi gereken filmlerden biri olabilir. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları