İlk filmden 27 yıl sonra palyaço Pennywise'ın kasabaya geri dönüşünün ardından, kahramanlarımız da çocukken söz verdikleri gibi kasabaya geri dönerler.

İkinci bölüm... Kendi abartılı anlatımı içinde kayboluyor ve Bölüm 1'i aratıyor.

Kendinizi "O"nun karanlık dünyasında keşfedeceksiniz.

Geçtiğimiz ay Venedik Film Festivali'nden gelen tüm yorumlar "Joker" hakkındaydı: Bir anti-kahraman mı yoksa bir psikopat mı? En iyisi bu film 4 Ekim'de büyük ekranlara giriş yaptığında buna sizin karar vermeniz ancak iki ay gibi uzun bir sürenin sıkıcı geleceğini düşünüyorsanız başka bir psikopat palyaço olan "Pennywise" sizi bir süreliğine tatmin edecek gibi duruyor.

Psikopat geri döndü.

Küçük bir sahil kasabası olan Derry'yi diğer kasabalardan farklı kılan tek şey, kanalizasyon mazgallarının altındaki dehlizlerde yaşayan, kendini kimi zaman kabuslarda kimi zaman da gerçek boyutta gösteren bir yaratığın, insanları kendi karanlık dünyasına çeken esrarengiz bir gücün varlığıdır.

Bu korkunç yaratıkla uzun yıllar önce savaşıp kasabayı terk eden ve kendilerine yeni birer hayat kuran yedi çocuk, artık yetişkin olmuş ve yaşadıkları dehşet dolu günleri unutmuştur. Ancak anılarının derinliklerine gömülen yaratık yıllar sonra yeniden harekete geçince onunla bir kez daha hesaplaşmak zorunda kalırlar. Geçmişte kalan kabuslar, şimdiki zamanda korkunç bir gerçeğe dönüşmüştür artık.

Umarım finalde kırmızı balonu göğe doğru yükselirken görürüz...

Yedi küçük çocuğun katil palyaçoyu yok etmeleri için kaç sayfa daha gerekli? Bu isteğimiz için kaç dakika yeterli olur? Stephen King'i tanıyanlar için bu sorular "belirsiz" gibi görünüyor. Stephen King'in yazımını dört yılda tamamladığı ölümsüz başyapıtının sansürsüz ve eksiksiz görüntüsünü izlerken yönetmenin de tarif ettiği gibi, kendinizi "O"nun karanlık dünyasında hissedeceksiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları