Kadınların yalnızca kocalarını mutlu edip çocuk doğurmak için var olduğunun düşünüldüğü bir çağda Mulan, ülkesini istilacılara karşı korumak için İmparatorluk ordusuna katılmaya karar verir.

Doğrudan sohbetin dışında kalmış hisseden kadınları hedef alan büyük bütçeli bir macera. 

Bir şey yapmam lazım!

Çin İmparatoru Jet Li ülkesini işgallerden korumak adına her aileden en az bir erkeğin İmparatorluk Ordusunda hizmet etmesi gerektiğine dair bir emir yayınladığında, emekli bir savaşçının en büyük kızı Hua Mulan, hasta babasının yerini almak için sahaya iner. 

Hua Juan isimli bir erkek olarak orduya katılan Mulan, her adımda içindeki güçten faydalanması ve gerçek potansiyelini benimsemesi gereken zorlu bir mücadeleye girişir. Savaştaki yetenekleriyle ön plana çıkan genç kadın, bu süreçte komutanına da aşık olur.

Disney'in bu klasik hikayesi, bir kızın hasta babasının yerine 7. Yüzyıl Çin Ordusuna katılmak için bir erkek gibi davrandığı Mulan'ın yeniden yapımı, bilinen grafik görüntülere gerçekçilik katıyor. Çok renkli manzaralar, yer çekimine meydan okuyan Wuxia-Dövüş sahneleri, büyük savaşlar ve ara sıra fantastik efektler ile 7'den 70'e tüm gözlere hitap ediyor.

Savaşçılar arasında Donnie Yen ve Jet Li, efektif dövüş sanatlarının berbat olmamasını sağlamak için kamera önündeler. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları