Sanatçı olan asabi babaları ve onun yok olmaya yüz tutmuş mirasıyla ilgilenmek için New York'a gelen üç kardeşin kin ve rekabet dolu hikayesi.

Bazen kopmuş aile bağlarını düzeltmek için birkaç sihirli kelime yeterli olabilir.

Konuşan bir kişiyi dinlemek, az sayıda insanın ustalaştığı bir beceridir. Ancak Meyerowitz kanına bağlı erkekler özellikle dinleme konusunda korkunç derecede beceriksizdir.

Şu anda Netflix'te yayında.

Noah Baumbach'ın kamerasını New York şehrinde hareket ettirdiği filmde, emekli sanat profesörü Harold'dan daha kötü bir dinleyici yoktur. Harold'un küçük oğlu Matthew önemli finansal konular hakkında konuşmaya çalışırken Harold her fırsatta onun hakkında konuşur. Harold aynı şeyi büyük oğlu Danny için de yapar. Ancak daha sert bir ifadeyle.

Her ne kadar hikaye Harold Meyerowitz'in etrafında dönüyor gibi görünse de çocukları ile olan ilişkisi tüm kurguya hayat veriyor. Harold, emekli üniversite hocası bir heykeltıraştır. Birçok kez evlenip boşanmıştır ve hayata karşı pasif-agresif bir duruşu vardır. 

Kim kimden daha öfkeli?

Film, aile içi sorunların yarattığı mutsuzlukları ve gerçek başarıya ulaşmanın sırrını, hiç yapmacıklık olmadan ve lafı dolandırmadan muhteşem oyuncularıyla o kadar iyi anlatıyor ki her karakterin falsosunu benimsiyor ve kendi ailelerini korumaya çalışmalarındaki görüntüyü takdir ediyorsunuz. Adam Sandler ve Dustin Hoffman'ın Oscar adaylığına göz kırptığı enfes oyunculuklar için bile ayrıca izlemeye değer.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları