Trevor Reznik adlı bir makine operatörü uyuma yetisini kaybeder. Fakat bu sıradan bir uykusuzluk sendromu değildir. Aşırı yorgunluk ve uykusuzluk yüzünden fiziksel sağlığı ve akli dengesi bozulmaya başlar.

Gördüğümüz tek şey bir deri bir kemik olsa da bu karaktere aşırı bağlanmaktan kaçış yok.

_ _ _ _ E R

En yakın arkadaşı Stevie gülerek, 'Eğer biraz daha zayıf olsaydın sen diye bir şey olmayacaktı,' diyor. Trevor Reznik 48 kilo ağırlığında ve ona baktığınızda yaşam adına hiçbir belirti yok. Ona nazik davranan komşularına argo kelimeler kullanıyor. En son karşılıklı yemek yediği Marie'ye neredeyse bir yıldır uyumadığını söylüyor.

Christian Bale, Trevor rolünü oynamak için sağlığını hiçe sayarak 60 kilodan fazlasını verdi. Ne kadar kilo verdiği önemli değil, önemli olan Trevor'ın gerçekte Christian Bale olmasıdır. O oldukça  zayıf, acınacak görünümde, göz bebekleri oyulmuş gibi, görüntünün performanstan saptığı anlar var. Çünkü onu izlerken konsantre olamıyor ve büsbütün endişeleniyoruz. 

Bir yıldır uykusuzluk hastalığı çeken Trevor, bir torna atölyesinde makinist olarak çalışmaktadır. Dinlenememekten ötürü vücudu bitik bir haldedir. Öte yandan işi dikkat gerektiriyor ve en ufak bir hatanın bedeli ağır olacaktır. Trevor ise her şeye çok zor konsantre olmaktadır. Kendine bir takım notlar bırakmaya ve giderek azalan kilosunu sarı kağıtlara yazıp duvarına asmaya başlar.

Hayatında, duygusal olarak bir şeyler yaşadığı komşusu Stevie ile duygular hisler beslediği Maria vardır. İş arkadaşları kendisine, bu gözle görünür kilo kaybı ve bedensel çöküşün arkasında ne olduğunu bilmemekten ötürü güven duymazlar.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları