Beklemek ve hareket etmemek her ne kadar kolay gibi gözükse de aslında hiç öyle değildir.

21. yüzyılda Labirent Serisi, yeni akım fantezi türüne eğlenceli bir aykırılık getirmiştir. İki film için şimdiden ciddi melodramlara benzeyen şeylerden çok, aksiyon ve tuhaf gizemlere odaklanılmıştır. Son İsyan kahramanları nefes almaya dahi vakit bulamazlarken birbirlerinin duygularını ve güvenlerini kırmak, hiç kimsenin çıkarına gelmeyecek bir lüks.

Serinin üçüncü bölümü beklenildiği gibi heyecan verici hareketlere sahip olmakla birlikte, her şeyi sormak zorunda olduğu için daha kişisel ve dramatik bir hal alıyor ve bu bir sorun. Hikaye bitiyor ve belki de tüm dünyanın sonu yaklaşmakta ve iyi adamlar ile kötü adamlar, sahip oldukları oksijen'in etkisini ve sevdikleri insanların kapalı bir alana hapsolup olmayacaklarını endişe içinde merak ediyorlar. Karakterlerin çoğunda hafızalarında beliren ve yüksek sesle ağlamalarına neden olabilecek bir sorun sarmalı vardır ve hatırladıkları bilgileri düşünmeden bir sonraki ölüm travmasına yönelmeleri için mükemmel bir mazerete sahiptirler. Ancak artık çok geçtir ve arkalarına bakıp hafızalarının nereye gittiğini merak etmek zorundadırlar.

WCKD'nin kötü liderleri, tüm dünyayı sarmakta olan ve milyarlarca insanı öldüren Flane virüsünü tedavi etmek için Minho'nun kanını kullanmalıdırlar. Bu üçlemedeki kahramanların yaptıklarından daha fazla hayat kurtarmaya çalışırlar ama bu plan başarısız olur. Minho, dünyadaki son güçlendirilmiş şehre taşınır ve şimdi cesur genç kahramanlarımızın birilerini bulmaları, değerli tıbbi malzemeleri çalmaları ve sonra dışarı sızmaları gerekir. Labirent filmi olduğu için bunu koridorlarda çılgınca koşturarak, şehirdeki sokakları patlatarak ve pencereden atlayarak yapmak zorundadırlar.

Labirent Serisi sadece mantıkla alakalı değil. Örümcekler tarafından kovalandıkları sahnelerde bile dev labirentlere doğru özgürce koşarlar; arazi ve alan önemsizdir. Zombiler tarafından takip edilirken ve topraklara bakınırken komplo ve karakterlerin hepsi geride kalır. Bu büyük bir hatadır. Gizemlerin çözümlerinden daha ilginç olduğunu söylemek yanlış olur. Belki de gizemleri, bir numaralı öncelikleri olmalıydı?

Labirent Serisi'nin en ateşli notaları üzerine çıkması bir eksiklik gibi görünse de inanılmaz sayıda hareketli parça ile kompleks set parçaları, heyecan verici bir biçimde ve görsel bir plan ile tasvir edilmiştir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları