30'lu yaşlarında olmasına rağmen bu zamana kadar henüz gerçek bir aşk yaşamamış olan Efsun, lise aşkıyla tekrar bir bağ kurmadan önce ailesinden yardım almalıdır.

Aşkın zarafeti yok: Daha çok evlilik baskısı ve duygusal çatışmalar hakkında bir film.

Erkek/Kadın ilişkileri.

Mutluluk için Sinan ve Efsun'un aileleri arasında bir ateşkes ilan edilmeli. Efsun, tanışmamızda bir tür televizyon muhabiri ile röportaj yapar gibi mutlu olabileceği eş adayı profilinden bahsediyor. Sinan; işinde başarılı, zengin, esprili, sosyal ve eğitimli. Her tarafı ile mükemmel bu adayın bir de mükemmel kusurları olmalı, babaannesi gibi. 

Bekar kadın profili olarak Efsun üzerinden bu coğrafyada yaşayan tüm bekar kadınların, daha küçük yaşlarda aileleri tarafından zengin ve eğitimli koca bulmaya programlandıklarını iddia eden yapım, 30 yaşına gelmiş Efsun'un kalan zamanını birlikte geçirmeyi hedeflediği gerçek aşkı, sevgiyi dürüstlüğü arayışını anlatıyor. Akranı olan kadınlar gibi erkekleri yönlendiremeyen kadının imdadına kadınlığın kitabını yazmış İzmirli çekirdek ailesi yetişir.

Kendisini güvenilir Türk kadınlarına emanet eden ve erkeklerin tüm zaaflarını öğrenen Efsun'un karşısına lise aşkı Sinan çıkar.

Kocan Kadar Konuş hayatı gönlünce sürdürmekle ilgilidir; başka insanların kontrolünden bıkmış ve bundan kurtulmayı hayatta her şeyden çok isteyenler içindir. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları