60 yaşına merdiven dayamış bir kadın. Sıkıcı bir ofiste geçirdiği zamanların acısını dans pistinde çıkarmaktadır.

Gloria Bell, üç boyutlu karakter sunumunu başarılı bir şekilde tamamlıyor.

50'li yaşlarında özgür ruhlu bir kadın Los Angeles dans kulübünde çılgınlar gibi dans etmeye başlar. Bir kadın için herhangi bir dans pistinde tek başına, mutlu bir şekilde dans ediyor olması ve başka hiç kimsenin bu keyifli ana eşlik etmemesi çok alışıldık bir resim gibi durmuyor. Ama ne var ki Gloria aşırı eğleniyor ve onun için yapılabilecek en iyi şey, müziğin sesini biraz daha açmak.

Gloria Bell, günümüz iş dünyasında yer alan kadının portresine bir bakış niteliği taşıyor. O birisinin annesi, birisinin eski eşi, birisinin eski sevgilisi ancak dans pistinde dans ederken sadece kendisidir. Anlaşılan orta yaş krizi Batılılar ve Amerikalılar için de pek kolay geçmiyor, modern yaşam çok fazla dikkat dağıtıcı unsur sunuyor. Yoga dersleri, dans eğitimleri, uzun ve sıkıcı yemek programları, hobi kursları ve sosyalleşme çabası sevdiklerimize ve kendimize kısıtlı bir zaman dilimi bırakıyor. 

Modern çağda yalnızlık...

Ve sonunda bol hayal kırıklığı yaşatıyor. Kendi kabuğuna çekilmiş çocuklar ve işkolik yetişkinler arasındaki kopmuş iletişim bağları, eski eş ve iş stresi ve çevremizde gürültü çıkaran bir sürü can sıkıcı detayın ardından Gloria kendisini, kendisiyle baş başa kalabileceği bir dans pistine atıyor. Ya da kaçıyor... "Muhteşem Kadın" ve "İtaatsizlik" gibi başarılı filmlerin yönetmeni Sebastian Lelio, bu kez 2013'te çektiği Gloria Bell adlı Hollywood oyuncularının rol aldığı yapımla karşımızda.

Yaş almayı hiç dert etmeyen bir kadın... Hikaye, kocasından boşanmış dul bir kadın olan Gloria hakkındadır. O 50'li yaşlarında torun sahibi bir anneanne olma fikrinden oldukça uzakta daha etken bir hayatı hedefleyen, özgür ruhlu bir kadındır. Sabahlarını ofisinde çalışarak geçiren ve akşam olduğunda kendisini dans pistine atan Gloria'nın hayatı, dışarı çıktığı bir gece Arnold adında yeni bir adamla tanışması sonucu bambaşka bir hal alır.

Aşkın o tarif edilemez heyecanını yeniden hissetmeye başlayan Gloria, kendisini birden flört, aile, kimlik karmaşası ile beraber beklenmedik bir romantizm içerisinde bulur. İlk başta her şey çok güzel gitse de zamanla hayatının ikiye bölünmüş olduğunu fark eder. Kendi yetişkin kızları ve Arnold'un üzerinde baskı yaratmaya çalışan eski eşi arasında kalan Gloria, geçmişten nasıl kurtulacağını bilemediği gibi nasıl ilerleyebileceğini de çözememektedir. Tek bildiği şey ise kendi hayatının yönünü kendisinin belirlemek zorunda olduğudur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları