Bruce Wayne, insanlığın eski durumuna dönmüş inancıyla, Superman'in özverili davranışıyla ve de yeni müttefik Prensesin yardımları sayesinde daha büyük düşmanlarla yüzleşiyor.

Adalet Birliği'nin en iyi yönü, oyuncu kadrosu ile her süper kahramanın bireysel tasvirleri arasındaki kimyadır. Batman V Superman'den farklı olarak Adalet Birliği'nde Batman'in dahil ettiği bu karakterler, sivilleri kurtarmak için büyük bir çaba gösterirler ve birbirlerine yardım etmek için her daim bir araya gelirler. Adalet Birliği'nin iyi yanları olduğu gibi kötü yanları da var ancak sonuç olarak filme bakılacak olursa yeterli derecede kaliteli ve eğlenceli bir film çıkmış ortaya.

Bize göre Adalet Birliği, ekranda bir araya getirilen süper kahramanların ilk ultra birliği olan Avengers'ın da yaptığı gibi, izleyiciye yetecek kadar iyi dizayn edilmiş bir macera filmi. Pürüzlü bir öykü, değersiz bir kötü adam, basit görsel efektler ve gelişigüzel çekimler neticesinde sanırım film, biraz gölgede kaldı.

Kemik kadro oldukça parlak isimler ve yüzlerden oluşuyor. Adalet Birliği, daha önce de öngörüldüğü üzere, kozmik tehdide karşı savaşmak için Batman'in meta-insan müttefikler aramasıyla başlıyor. Batman, Wonder Woman'ın yardımlarıyla istilacı SteppenWolf ve Parademon ordusunun dünyayı fethetmesini önlemek için Aquaman, Flash ve Cyborg'u ekibe alıyor. Superman ise hala Adalet Birliği'nin liderine yardım etme konusunda biraz kararsız ama elinden geleni yapmaya çalışıyor diyebiliriz. 

Hikaye, zamanının çoğunu yeni karakterleri tanıtmaya ayırıyor ve filmin ritmini hiçbir zaman bozmuyor. Sürüsüyle gösteri ve geniş aksiyon sahneleri içeren Adalet Birliği kendisini dengeli bir ekip olarak göstermeye çalışıyor. Batman'in ilk önceliği, planı yönlendirmek  ve her karakterin de buna uymasını sağlamak. Ekip üyesi olan her karakter filmde ayrı ayrı parlıyor ve izleyici üzerinde olumlu bir kalıcı izlenim bırakıyor. Kahramanların karşı karşıya kalmaya layık saygın bir rakiple asla sınanmadığı ya da zorluklarının üstesinden gelemeyecekleri konusunda gerçek bir şüphe oluşturmuyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları